Lyžařský kurz žáků II. stupně

Jako každým rokem byl i letos pro žáky zorganizován lyžařský kurz v pohoří Moravskoslezských Beskyd, v obci Staré Hamry. Tento rok jsme opět oslovili všechny žáky II. stupně. Kromě sedmáků se k nám přidali šesťáci, osmáci i deváťáci. Ski park Gruň nabídl všem žákům dobré lyžařské podmínky – přírodní sníh, krásné slunečné počasí s příjemnými teplotami kolem nuly a také po celý týden, lyžování bez čekání. V areálu jsme lyžovali na sjezdovce červené obtížnosti.  Začínající lyžaři se učili lyžovat na mírném svahu.  

V úterý odpoledne byl pro žáky připraven štafetový závod v biatlonu. Protože však nebylo dostatečné množství sněhu, účastníci místo běhu na lyžích, běželi. 

Středeční „odpočinkové“ odpoledne jsme využili k procházce na 3 km vzdálenou chatu Švarná Hanka, kde si žáci mohli koupit občerstvení, sladkost. 

Čtvrteční dopolední počasí lyžařům nepřálo, proto pro ně byla připravena hra “Pošli foto”, kde mohli konečně využít své mobilní telefony a ukázat ostatním důvtip, fantazii a umět si udělat ze sebe legraci. 

Většina lyžařů si ve čtvrtek odpoledne porovnala své lyžařské dovednosti v závodech ve slalomu. Závodilo se ve dvou kategoriích – dívky a chlapci. 

Poslední večer došlo ke zhodnocení lyžařského kurzu, vyhlášení vítězů ve slalomu, vyhlášení nejčistších pokojů a závěrečné disco párty. 

Kromě lyžování se účastníci lyžáku zapojili do seznamovacích soutěží a  společenských her. Také pro ně bylo připraveno krátké a zajímavé povídání o lyžařské výzbroji a výstroji. 


Z ohlasu dětí jsme vyhodnotili, že se jim „lyžák“ líbil. Užili si sníh, slunce, upravenou sjezdovku. Většina lyžařů začátečníků se naučila lyžovat, upevnili se třídní kolektivy 7. tříd, více se poznali i žáci ostatních ročníků a celý týden strávili žáci na horách v krásném a čistém prostředí Moravskoslezských Beskyd.