Fotogalerie MŠ Masarykovy sady

květen Svátek maminek - “Den matek”

Každý svátek je potřeba oslavit, ale svátek maminek nejvíc. A tak se všechny děti daly do
chystání a připravily svým maminkám velká překvapení. Nejstarší děti pozvaly své maminky
na pohádku “Neposedný Koblížek” přímo do kavárny Avion, jiné na besídku se zpěvem a se
společným vyráběním a nejmenší děti na veselý taneční program.

16. 4. 2024 Beseda s preventistou policie ve školce

Do školky přišli za dětmi preventisté městské policie, aby dětem vysvětlili, jak si chránit své
zdraví, sebe i druhé. Děti se dozvěděly jak se správně chovat v autě, jak bezpečně a
správně přecházet přes silnici, jak je důležité znát své jméno a svou adresu, jak se
zachovat, kdyby se ztratily i jak je důležité nenechat se zlákat cizími lidmi.

8. 4. 2024 “Pilné včely” - beseda se včelařem

Zavítal k nám do školky pan včelař. Donesl nám na ukázku i demonstrační úl se včelami a
vyprávěl nám mnoho zajímavostí o životě a práci včel. Mohli jsme si také zkusit včelařské
oblečky, chránící před včelím žihadlem. Věděli jste, že včela má 5 očí, nač jí slouží přední
nohy a jak se správně vytahuje žihadlo?

Březen 2024 Jarní svátky ve školce

“Jaro už je tu” – zpíváme jaru a těšíme se na něj. Protože – bude teploučko, otevíráme naši
zahrádku a v ní si už můžeme zase hrát, tvoříme nové výrobky, těšíme se na zelenou trávu,
listy, barevné kytičky, zpěv ptáků …Taky na Velikonoce – juch!
“Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný … “

13. 3. 2024 Návštěva předškoláků v 1. třídě

Naše nejstarší předškolní děti byly v 1. třídě základní školy, podívat se, co jich již brzy čeká. Vyzkoušeli si sedět a pracovat ve školní lavici, společně pracovat s jinými dětmi i s paní učitelkou, test otázek a odpovědí i společný taneček s dětmi ze školy. Jak předškoláci obstáli – na jedničku!

25. 3. 2024 Předjaří na zahradě - malí ekologové

Jaro už je skoro tu a láká všechny ven na sluníčko. Všechny – děti i drobné živočichy, které se po zimním odpočinku probudili a začínají svou sezónu. Děti je při tom rádi pozorují a mohou využít nové zvětšovací krabičky, lupy. Dozvídají se při tom, kolik různorodého života
je ukryto v trávě, hlíně, jak kdo vypadá, jak se jmenuje.

12. 3. 2024 Digitální technologie v kině

Nevšední zážitek jsme měli v těšínském kině Central, kde nám pan promítač ukázal staré, ale hlavně nové moderní promítačky a způsob promítání filmu na plátno. Mohli jsme se zblízka podívat na digitální technologie promítání v promítací kabině. Byli jsme také chvíli diváky v sále a sledovali projekci pohádky na velkém plátně. To se nám moc líbilo.

6. 3. 2024 městské kolo “Zpěváček 2024”

Letošní soutěže písní zpívaných ve slezském nářečí se v městském kole “Zpěváček 2024”zúčastnily i tři děti z naší mateřské školy v kategorii nejmladších zpěváčků. Všichni tři krásnězpívali před diváky i porotou a ta následně vybrala “naší” Rozárku a Toníčka na stupně
vítězů. “Naše” Zuzanka byla taky úspěšná, měla umístění hned za vítězi.Velké gratulace všem předškoláčkům!!!

27. 2. 2024 Návštěva v Muzeu

Na dnešní den jsme se moc těšili, protože jsme se šli podívat do Muzea na novou expozici s výkladem na téma “Jak se knihy vyráběli dříve a jak dnes”. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých poznatků o tom, jak složitě každá nová kniha vzniká, jak pomáhají při výrobě moderní stroje, jak je to super, že máme v našem městě slavné tiskárny. Společně jsme si vyrobili i obrázkové leporelo.

22. 2. 2024 Exkurze do Stanice mladých přírodovědců Karviná

Byli jsme se podívat ve Stanici mladých přírodovědců v Karviné, kde mají chovnou stanici zvířátek, hlavně těch exotických, jako jsou hadi, agamy, papoušci, želvy, dikobrazi, opička. Ale mají tam také, nám velmi známé zvířata, jako je králík, činčila, morče, andulky. Mnohé jsme si mohli pohladit. Zvířátkům jsme donesli i chutnou zeleninu a ovoce, to si to zvířátka pochutnala.

Karneval ve školce 15. 2. 2024

“Haló, pane Karnevale, račte dále”. A přišli – piráti, víly, fotbalisté, princezny, zvířátka, bojovníci, zdravotníci, hasiči. Společně se kouzlilo, tančilo, soutěžilo, bavilo a bylo rušno a veselo celé karnevalové dopoledne ve školce.

Návštěvy v knihovně

Na návštěvu knihovny na Havlíčkove ulici se naše děti vždy nesmírně těší. Je tam totiž množství krásných knih a jejich typická vůně, chytrá paní knihovnice, která má pro nás připraveno pokaždé něco nového a zajímavého. Zkrátka – objevujeme a poznáváme
dobrodružství s knihou.

leden 2024 Zimní hry dětí z MŠ a ŠD

Sněhová nadílka nám začátkem ledna přála a my jsme nelenili a dokud byl “prašan” a bylo ho dost, domluvili jsme se s naší školní družinou na společných zimních hrách na zahradě. Zimní hry absolvovali děti ze 3. třídy MŠ a děti z 1. třídy ZŠ. Ve smíšených družstvech si děti vyzkoušely zábavné disciplíny, kdy šlo hlavně o spolupráci mezi sebou, ale také o fyzickou zdatnost a vytrvalost. My se totiž zimy a sněhu nebojíme, teple se oblečeme a hurá ven! Se sněhem je totiž vždy tolik zábavy.

19. 12. 2023 Patroni - žáci u dětí ve školce

Patroni, jsou žáci ze základní školy, kteří pomáhají jednotlivým třídám v mateřské škole. Tentokrát přišli žáci ze 6. A. třídy za nejmenšími dětmi do mateřské školy s vánoční pohádkou. Byla nejen pohádka, ale také společné zdobení “pana perníčka” a společné hraní všech dětí. “Velcí kamarádi byli skvělí”, říkali maláčci

15. 12. 2023 Vánoční tvořivá dílna

Děti si s dopomocí garantky projektu p. Klárkou zdobily dřevěný základ anděla. S dopomocí učitelek a dle návodu postupu práce si děti dozdobily dřevěného vánočního anděla. Děti pracovaly se dřevem, textile, peřím, třpytkama, točitým zlatým řetězem, korálkama a
lepidlem. Potřebovaly k tomu ještě svou schopnost soustředění, trocha zručnosti, pečlivosti a fantazie. Každý andílek poletí k dětem na Vánoce domů.

1. 12. 2023 Zpívání na Adventu v Těšíně

Děti ze 2. a 3. třídy vystupovaly vrámci projektu “Advent v Těšíně” v podvečer prvního adventu se svým programem koled a zimních písní na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Vystoupení se dětem moc povedlo a sklidili velký potlesk a uznání.

28. 11. 2023 Blíží se Vánoce - pečeme vánoční perníčky

A je to tady, blíží se Vánoce! Tak honem do práce, ať vše stihneme připravit. Začínáme pečením a zdobením perníčků, kterými pak budeme zdobit vánoční stromeček ve školce.

6. 12. 2023 Mikuláš ve školce

Naši mateřskou školu, ale hlavně naše děti, přišel navštívit Mikuláš. Vzal si s sebou sice
čerta, ale to proto, aby přinesl plno dobrot a dárečků všem dětem. Pak hned zmizel zpátky
do pohádek!

Projekt 9 - 12. 2023 Babička čte dětem ve školce / Celé česko čte

V letošním roce jsme se zapojili do projektu Čte celé Česko – přímo “Babička čte ve školce”.
Nejen že dětem ve školce pravidelně čteme, ale navíc k nám po čtyři měsíce docházela
babička číst dětem pohádky a příběhy z různých pohádkových knih, o kterých jsme si pak
společně povídali. Zapojeni ve čtení byli také rodiče, kteří společně s dětmi plnili intenzivní
čtení doma a pomohli tím dětem k vytvoření vlastní obrázkové knihy.

15. 11. 2023 Paní hajná ve školce

Každoročně na podzim sbíráme s dětmi kaštany a žaludy. A i když jsme malí víme, že tím děláme obrovskou práci. Víme, že tím pomáháme lesním zvířátkům, aby měli v zimě něco k snědku na přilepšení. Letos nám do mateřské školy přišla poděkovat za pomoc paní hajná, od které jsme se navíc dozvěděli i zajímavé novinky z lesa.

Podzimní úklid zahrady

“Padá listí, zlaté, rudé, je ho plná zahrada…”, jsou verše jedné básničky, ale i přesný obrázek naší zahrady na sklonku podzimu. Takže, učitelky, děti, vyhrnou rukávy a jdem na hrabání listí. K tomu je potřeba: hrábě, trochu zručnosti, trpělivost, chuť do práce a pokud
možno šikovné pomocníky. A to my u nás máme!

9. 11. 2023 Autorské čtení ve školce

Knihu pro děti “Jak skřítek Kulíšek hledal nevěstu” napsala paní Kateřina Tomanová, kterou jsme pozvali do mateřské školy. Paní spisovatelka nám velice dramaticky převyprávěla děj pohádkové knížky o odvážném skřítku Kulíškovi, kterého mohly děti doprovázet celou jeho dobrodružnou cestou za nevěstou. Věřte, chvilku jsme se všichni ocitli v pohádce.

1. 11. 2023 Lampionový průvod a strašidelné stezky odvahy

Letošní lampionový průvod jsme dětem a jejich sourozencům a rodičům zpestřili o ochutnávku lektvarů a strašidelných potravin, plněním veselých úkolů během cesty parkem (průchod pavoučí branou, tandemová jízda na koštěti a pohlazení hadů a ošklivců).
Světýlkama z vlastnoručně vyrobených lampionů si děti v maskách a převlecích svítily na cestu. Ty odvážné pak čekala na zahradě školky stezka odvahy a pytel plný překvapení.

Podzimní tvořivé dílny s rodiči - výroba lampionu

Na podzimních tvořivých dílnách jsme všichni společně (děti , rodiče a učitelky) vyráběli opět veselé lampiony, které budeme v brzké době potřebovat na lampionový průvod. Pracovalo  se na jednotlivých třídách a mnohde se i zpívalo, povídaly básničky a u “velkáčů” i tančilo.

13. 10. 2023 Divadlo “Letadlo” ve školce

Na divadelní představení, které k nám do mateřské školy jezdí hrát pohádky a příběhy sevždy moc těšíme. Když mohou být děti samy přímo účastníky představení, tak je to úplněnejlepší. Bylo tomu i v tentokrát v příběhu “Průzkumníci v lese”.

22. 9. 2022 Biojarmark

Byli jsme se podívat na zajímavé akci Albertovy školy – Biojarmark. Viděli jsme tam různá domácí zvířata, zemědělské stroje a techniku, plodiny a suroviny z polí, lesů, luk i zahrad, vyzkoušeli jsme si zasadit rostlinky, vyrobili jsme papírová zvířátka. Byla to skvělá, chytrá ekologická zábava.

20. 9. 2023 První sportovní hry ve Svojsíkově hale

V letošním školním roce nás čeká celoroční projekt zaměřený na podporu pohybové aktivity dětí a to Sportovní hry v hale na Svojsíkově ulici. Děti budou pravidelně docházet na dopolední cvičení a pod vedením dětských trenérů si ve velké víceúčelové hale rozhodně pořádně zaskotačí.

12. 9. 2023 Skákací hrad ve školce

Po prázdninách opět otevíráme brány naší mateřské školy a vítáme všechny děti v novém školním roce. Dnes na děti čekalo ve školce překvapení – skákací hrad! Děti si mohly celé slunečné dopoledne zaskákat na gumovém hradu a pohrát si na naší velké zahradě.

21. 6. 2023 Výlet zážitkové centrum URSUS Dolní Lomná

Vypravili jsme se do ekologického zážitkového centra v Dolní Lomné, které nabízí bohaté ekologické programy pro děti. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o zvířátkách, kteří aktuálně žijí a pobývají v Beskydech, způsob jejich života i jejich důležitost v celém ekosystému. Bylo tam příjemně, zajímalo nás to, obohatilo.

Preventivní programy v mateřské škole

I v naší mateřské škole probíhají preventivní programy po celý školní rok, které jsou příznivé a velice důležité už i pro nejmenší děti. Jsou to programy hlavně z oblasti dopravy a chování v silničním provozu, ale také z oblasti prevence šikany, xenofobie a jiných sociálně patologických jevů. Ten poslední interaktivní program dětem ukázal, že “cizím lidem nevěříme a nikam s nimi nechodíme”.

6. 6. 2023 Výlet do dětského parku

Skvělé! volaly děti, když jsme ráno nasedali do autobusu HC Oceláři a vyjížděli na náš výlet. Skvělé!! volaly děti, když jsme si v dětském parku Skalka zkoušeli “vytuněné” prolézačky, sítě, lanovky, tunely, trampolíny, kolotoče, vozíčky, procházeli labyrintem či mini zoo. Skvělé!!! Křičely děti, když jsme se vrátili zpět do školky a hodnotili dnešní dopoledne.

Týden dětí aneb “ať se děti maj”

Svátek dětí tradičně neslavíme pouze 1. června, ale slavíme celý týden, ve kterém dětem chystáme na každý den zábavné a veselé překvapení. Co bylo letos? Koloběžkové projížďky zručnosti parkem, dravčí show na zahradě (ukázka dravců), cesta za pokladem, velká
překážková dráha, skákací hrad, dílnička – práce se dřevem, výroba lodičky. A zmrzlina? Ano, ta byla taky!

květen Svátek maminek - “Den matek”

Všechny děti v mateřské škole připravily svým maminkám k jejich květnovému svátku překvapení. Pozvaly své maminky na pohádku, jiné na besídky se zpěvem a básničkami a nejmenší na veselý taneční program “ať se mámy maj”.

Integrovaný systém

26. 5. 2023 Exkurze v Integrovaném záchranném systému
Byli jsme se podívat v novém Integrovaném záchranném systému neboli ve “112” v Českém
Těšíně. S průvodci – policisty a hasiči – jsme se prošli celou budovou i venkovními prostory a
mohli jsme si vyzkoušet pomůcky, které k ochraně a záchraně policisté a hasiči používají.
Byla to nevšední, zajímavý a velice podnětná exkurze.

23. 3. 2023 Roztančená školka

Tento jarní den jsme věnovali vydatnému pohybu a tanci. Ve velké tělocvičně základní školy
si děti pod vedením lektorky pohybových aktivit vyzkoušely taneční prvky, aerobik, cvičení a
celkové protažení těla v doprovodu hudby.

22. 3. 2023 Divadelní pohádka ve školce

Přijelo za k nám do mateřské školy opět divadlo s krásnou, veselou pohádkou “Slepička a
kohoutek”. Viděli jsme na pohádkovém příběhu jak důležité a krásné může být přátelství,
pomoc a vzájemné porozumění.

Návštěva předškoláků v 1. třídě 24. 2. 2023

Nejstarší předškolní děti z naší mateřské školy se byli podívat v 1. třídě základní Vyzkoušeli
si sedět v lavicích, psát na psací tabulky i velké interaktivní tabuli, počítat, zpívat společně s
kamarády, luštit hádanky a hlavně – poslouchat paní učitelku.

Výuka plavání - plavecká škola Svibice, leden - březen 2023

Konečně po čtyřech letech odmlky jsme mohli opět přihlásit děti do plavecké školy ve Svibici
Pod Zvonek, na výuku plavání. Děti čeká deset lekcí seznamování a her ve a s vodou,
základy předplavecké přípravy a nakonec i opravdové plavecké závody.

Exkurze do Stanice mladých přírodovědců Karviná - 15. 2. 2023

Byli jsme se podívat ve Stanici mladých přírodovědců v Karviné, kde mají chovnou stanici
zvířátek, hlavně těch exotických, jako jsou hadi, agamy, papoušci, želvy, dikobrazi, opička.
Ale mají tam také nám velmi známý králík, činčila, morče, andulky. Nejsme lakomí, donesli
jsme jim i chutnou zeleninu a ovoce, to si to zvířátka mlsali.

Karneval ve školce - 1. 2. 2023

Haló, pane Karnevale, račte dále… a přišli piráti, víly, fotbalisté, princezny, zvířátka,
bojovníci, zdravotníci, hasiči. Společně se kouzlilo, tančilo, soutěžilo, bavilo a bylo rušno a
veselo celé dopoledne ve školce.

Beseda s preventistou policie ve školce - 23. 1. 2023  

Do školky přišel za dětmi preventista městské policie, aby dětem vysvětlil “jaká nebezpečí číhají na děti”. Děti se dozvěděli jak se správně chovat v autě, jak bezpečně a správně přecházet přes silnici, jak je důležité znát své jméno a svou adresu …