Fotogalerie MŠ Masarykovy sady

Čím budu?

V rámci vzdělávacích témat “Povolání a čím budu?” jsme zjistili jak moc je důležitá práce, jak je potřebná, ale také rozmanitá a zábavná. Děti si ve školce vyzkoušely být kuchaři, číšníci, květináři, stolaři, zedníci a stavitelé, vynálezci i krejčíci. Byli jsme se také podívat v opravdové krejčovské dílně na práci švadlenek.

23. 3. 2023 Roztančená školka

Tento jarní den jsme věnovali vydatnému pohybu a tanci. Ve velké tělocvičně základní školy
si děti pod vedením lektorky pohybových aktivit vyzkoušely taneční prvky, aerobik, cvičení a
celkové protažení těla v doprovodu hudby.

22. 3. 2023 Divadelní pohádka ve školce

Přijelo za k nám do mateřské školy opět divadlo s krásnou, veselou pohádkou “Slepička a
kohoutek”. Viděli jsme na pohádkovém příběhu jak důležité a krásné může být přátelství,
pomoc a vzájemné porozumění.

Návštěva předškoláků v 1. třídě 24. 2. 2023

Nejstarší předškolní děti z naší mateřské školy se byli podívat v 1. třídě základní Vyzkoušeli
si sedět v lavicích, psát na psací tabulky i velké interaktivní tabuli, počítat, zpívat společně s
kamarády, luštit hádanky a hlavně – poslouchat paní učitelku.

Výuka plavání - plavecká škola Svibice, leden - březen 2023

Konečně po čtyřech letech odmlky jsme mohli opět přihlásit děti do plavecké školy ve Svibici
Pod Zvonek, na výuku plavání. Děti čeká deset lekcí seznamování a her ve a s vodou,
základy předplavecké přípravy a nakonec i opravdové plavecké závody.

Exkurze do Stanice mladých přírodovědců Karviná - 15. 2. 2023

Byli jsme se podívat ve Stanici mladých přírodovědců v Karviné, kde mají chovnou stanici
zvířátek, hlavně těch exotických, jako jsou hadi, agamy, papoušci, želvy, dikobrazi, opička.
Ale mají tam také nám velmi známý králík, činčila, morče, andulky. Nejsme lakomí, donesli
jsme jim i chutnou zeleninu a ovoce, to si to zvířátka mlsali.

Karneval ve školce - 1. 2. 2023

Haló, pane Karnevale, račte dále… a přišli piráti, víly, fotbalisté, princezny, zvířátka,
bojovníci, zdravotníci, hasiči. Společně se kouzlilo, tančilo, soutěžilo, bavilo a bylo rušno a
veselo celé dopoledne ve školce.

Beseda s preventistou policie ve školce - 23. 1. 2023  

Do školky přišel za dětmi preventista městské policie, aby dětem vysvětlil “jaká nebezpečí číhají na děti”. Děti se dozvěděli jak se správně chovat v autě, jak bezpečně a správně přecházet přes silnici, jak je důležité znát své jméno a svou adresu …

Betlém ve školce
Blíží se Vánoce - pečeme vánoční perníčky - 28. 11. 2022

A je to tady, blíží se Vánoce! Tak honem do práce, ať vše stihneme připravit. Začínámepečením a zdobením perníčků, kterými pak budeme zdobit vánoční stromeček ve školce.

Lampionový průvod - 3. 11. 2022

S dětmi, jejich sourozenci, rodiči a dalšími přáteli školy jsme si počkali až se setmí a v podvečer jsme se vydali na lampionový průvod v maskách a převlecích. Světýlkami z vlastnoručně vyrobených lampionů jsme si svítili na cestu parkem. Odvážné děti pak čekala na zahradě školky stezka odvahy a pytel plný překvapení.

Podzimní tvořivá dílna s rodiči - výroba lampionu - 20. 10. 2022

Letos jsme na podzimní tvořivé dílny pozvali konečně (jako v minulosti) i rodiče a v podzimní tvořivé pracovní dílně jsme všichni společně – děti, rodiče a učitelky vyráběli papírové lampionky. Budeme je totiž potřebovat na brzký lampionový průvod!

Ekologická podzimní vycházka - 19. 10. 2022

“Podzime, už zas nosíš deště…”, ale umí být i milý, barevný, přívětivý, slunečný. A právě v jednom z takovýchto krásných podzimních dní jsme si vyšli na delší vycházku než obvykle, abychom všechnu tu krásu našli a zapamatovali si ji.

Návštěvy v knihovně

Na návštěvu knihovny na Havlíčkove ulici se naše děti vždy nesmírně těší. Je tam totiž množství krásných knih a jejich typická vůně, chytrá paní knihovnice, která má pro nás připraveno pokaždé něco nového a zajímavého. Zkrátka – objevujeme a poznáváme dobrodružství s knihou.

Divadlo “Letadlo” ve školce - 27. 9. 2022

Na divadelní představení, které k nám do mateřské školy jezdí hrát pohádky a příběhy se
vždy moc těšíme. Když mohou být děti samy přímo účastníky představení, tak je to úplně
nejlepší. Tak tomu bylo i v tomto příběhu “Průzkumníci na cestách”.

Myslivec ve školce - 11. 10. 2022

Každoročně na podzim sbíráme s dětmi kaštany a žaludy. A i když jsme malí víme, že tím
děláme obrovskou práci. Víme, že tím pomáháme některým zvířátkům v zimě, aby měli něco
na přilepšení ke své potravě. Pan myslivec nám za to přišel poděkovat a navíc jsme se od
něj dozvěděli novinky z lesa.

Biojarmark (22. 9. 2022)

Byli jsme se podívat na zajímavé akci Albertovy školy – Biojarmark. Viděli jsme tam různá domácí zvířata, zemědělské stroje a techniku, plodiny a suroviny z polí, lesů, luk i zahrad, vyzkoušeli jsme si interaktivní hry a svezli jsme se na ponících. Byla to skvělá, chytrá ekologická zábava.

PO PRÁZDNINÁCH VE ŠKOLCE

Po prázdninách opět otevíráme brány naší mateřské školy a vítáme všechny děti v novém školním roce. Hned od prvních dnů měly děti možnost téměř po celé dopoledne zaskákat si v gumovém hradu a pohrát si na naší velké zahradě, aby první vstup do školky byl veselý a bez slziček.

Policie ve školce 17. 6. 2022

Na návštěvu k nám do mateřské školy přijeli příslušníci městské policie a mohli jsme si spolu povídat celé dopoledne. Dozvěděli jsme se, co obnáší práce policisty, co všechno potřebují ke své práci, co musí umět a co by se stalo, kdyby nás nebránili a nechránili.

Mohli jsme si zblízka prohlédnout i vyzkoušet různé pomůcky a také sednout do policejního auta sespuštěnou houkačkou.

Loučení s předškoláky - zahradní slavnost 16. 6. 2022

Zahradní slavnost s rozlučkovým programem pro všechny děti, ale hlavně s pasováním nejstarších dětí na školáky a zábavným programem, kde si děti mohly zatancovat a zakouzlit s Vílou, nechat si pomalovat obličej, zasoutěžit i sníst si báječný grilovaný párek je už minulostí. Teď už nás čeká léto, volné dny a prázdniny.

Týden dětí 30. 5. - 3. 6.
Svátek dětí jsme společně oslavili veselým akčním týdnem: tvoření dětí – výroba dekoračního ptáčka, výlet do Dětského letního parku v Bílé, skákacím hradem, koloběžkovými závody, cestou za pokladem, kreslením na chodníku a mraženou pochoutkou :-). 
Sokolníci u nás na zahradě 25. 5. 2022

I když nám počasí moc nepřálo, přesto jsme stihli zhlédnout “dravčí show” u  nás na zahradě, kterou nám poskytli sokolníci se svými krásnými dravci. Viděli jsme některé druhy dravců: poštolku, káně, puštíka, krahujce, sokola i jestřába. Viděli jsme, jak létají, umí si dosednout na připravenou ruku také jak si umí sami vzít chutnou odměnu. Všem se nám ukázka dravců moc líbila.

Besidky pro maminky k jejich svátku květen 2022

“Maminko moje, ty jsi moje zlato, dám ti velkou pusu za to!”
Ke Dni maminek jsme pozvali maminky do školky na besídku a každý z dětí se moc snažil své mamince něco pěkného ukázat, zazpívat nebo říct. Nechyběly písničky, básničky ani dárečky ani kytičky ani nakonec…, no ta pusa přece!

Divadlo ve školce 20. 5. 2022

Opět k nám do mateřské školy přijelo divadlo s pohádkou “Klauni ve škole”. Příběh dvou klaunů popletů připomněl našim nejstarším předškolním dětem, že i oni půjdou již brzy do základní školy, kde se budou učit číst, psát a počítat.

Divadlo ve školce 24. 3. 2022

Hurá, konečně k nám do školky přijelo po dlouhé době zase divadlo! Viděli jsme příběh průzkumníků v Africe, kteří si poradili se všemi strastmi i slastmi této daleké země. Moc se nám příběh líbil.

Jarní tvoření

Jarní tvoření na oslavu příchodu jara jsme naplánovali na celý týden před příchodem prvního jarního  dne, tedy před 21. březnem. V průběhu celého týdne jsme s dětmi připravovali, kreslili a vyráběli jarní výzdobu do oken, výzdobu interiéru a aranžovali jarní vazby. Na pracovní tvořivé dílně děti vyráběly barevné ptáčky (děti ze 3. třídy), husy (děti ze 2. třídy) a sluníčka (děti z 1. třídy). První jarní den jsme pak všichni společně slavnostně odemykali naší zahradu jarním klíčem – petrklíčem, aby nám i v ní sluníčko svými teplými paprsky probudilo trávu, květiny, stromy i zvířátka. 

Vyrábíme z keramické hlíny

V březnu se děti ze 2. a 3. třídy s pomocí paní lektorky (AMOS Český Těšín) učily pracovat s keramickou hlínou. Není to tak jednoduché jako tvoření s modelínou. S keramickou hlínou se musí pracovat rychle, aby neuschla a nedrolila se, přidělávání jednotlivých část k sobě se lepí zdrsňováním a až po vypálení výrobku se nanáší glazura.

Uf, vše zdárně zvládnout, byla pro mnohé fuška! Snažení dětí se ale nakonec přece jen vyplatilo. Všem se povedly krásné výrobky z keramiky – velikonoční slepičky a “srdíčkový” dáreček maminkám k jejich blížícímu se svátku.

Návštěva v knihovně březen 2022

Že je kniha náš kamarád, už dávno víme. Že si v knihovně můžeme knihy vypůjčit, to jsme se dozvěděli od paní knihovnice na naší další návštěvě v knihovně na Havlíčkově ulici.
Navíc jsme si poslechli příběh o neposedné opičce, ke kterému jsme mohli také připojit a
doplnit jej povídání, soutěžemi i písničkami.

Karneval je tu! 23. 2. 2022

Od pondělka jsme se chystali – zdobili, kreslili, tančili, zpívali, lepili, tvořili a vše připravovali na dětský karneval. Huráááá, dočkali jsme se! Přišly víly, hasiči, princezny, spidermani, nindžové, rytíři, broučci, Karkulka, mořská panna, robot … Kouzlilo se, hrály hry, soutěžilo,
ale nejvíce tančilo. Bylo to príma a bylo veselo!

Tvořivá dílna v Muzeu 15. 2. 2022

Vypravili jsme se s dětmi do Muzea, vzdělávat se tentokrát v oblasti přírodovědné. Nejsme lakomí a rádi se, hlavně v zimě, podělíme s ptáčky o drobečky a semínka, což je právě to, co ptáci v zimě těžko najdou sami. Aby se jim to pak dobře vyzobávalo, udělali jsme rovnou lojové semínkové koule, které jsme zavěsili na stromy před naší mateřskou školou. Ptáčci, dobrou chuť.

Exkurze ve Stanici mladých přírodovědců v Karviné 9. 2. 2022

„Máme rádi zvířata, mají hebkou srst“. Přesvědčili jsme se o tom na vlastní oči a vlastní ruce. I když – některá zvířátka ji tak hebkou zas nemají nebo místo srsti mají jiné pokrytí těla. Teď už to víme. Ve Stanici mladých přírodovědců v Karviné, kam jsme se zajeli s dětmi podívat jsme se dozvěděli mnohé další zajímavosti o životě některých zvířat, mohli jsme si je zblízka prohlédnout a mnohé jsme si mohli pohladit i nakrmit. 

My se zimy nebojíme
Sněhová nadílka není ani letos nijak bohatá, proto pokud je alespoň přiměřeně dostatek sněhu vyrážíme rychle ven si ho užít.
My se sněhu nebojíme, my se teple oblečem a hurá za ním! Tolik je s ním zábavy – dá se sportovat, bobovat, stavět sněhuláky, koulovat se, stavět iglů a úplně nejlepší je válet se ve sněhu.
Krmíme zvířátka

Všechny děti z naší mateřské školy už ví, jak můžeme pomáhat zvířátkům v zimě. Moc rádi to děláme, rádi pomáháme životnímu prostředí v okolí. Na naší velké zahradě máme rovnou tři krmítka, to aby se ptáčci neprali a sypeme do nich semínka a zrníčka. Vodnímu ptactvu, žijícím u řeky Olše nosíme zeleninu i ovoce, aby se i přes zimu měli dobře.

Vánoce ve školce 20. 12. 2021

I ve školce jsme měli Vánoce. Opravdické – se stromečkem, se zvonečkem, s prskavkama, s dárečkama, s cukrovím i s koledou a vánoční pohodou. Pod stromečkem byly nejen velké dárky, ale i menší dárečky a ten si mohl každý z dětí vzít domů :-). Pouštěly se lodičky. krájelo se jablíčko, všem se nám to líbilo a těšíme se opět za rok. 

Návštěva Mikuláše 6. 12. 2021

Děti se už nemohly dočkat slíbené pondělní návštěvy Mikuláše ve školce. Sice mnohé děti s velkou obavou, co bude mít Mikuláš letos zapsáno ve své „vševědoucí“ knize, ale převažovalo těšení a zvědavost. A opravdu – nezapomněl, přišel!

Pečení vánočních perníčků. 29. 11. 2021

V době předvánoční pečeme s dětmi v mateřské škole vánoční perníčky, které následovně zdobíme bílkovou polevou. Hotovými perníčky si zdobíme vánoční stromeček, který je pak nejen krásný a voňavý, ale je i inspirací pro mnohé maminky.