Žákovská samospráva

Žákovská rada

Žákovská samospráva působí za ZŠ Kontešinec pod jménem Žákovská rada. Jsou v ní děti 2:stupně, a to většinou 2 zástupci z každé třídy, někdy se najdou i ochotní náhradníci.
 
Scházíme se asi jednou měsíčně, pokud je více akcí, tak i častěji. Probereme nadcházející akce, připravujeme materiály, plakáty, hlášení do školního rozhlasu a soutěže pro mladší děti i pro druhý stupeň Některé akce jsou již tradiční (Haloween, Mikuláš), občas ale přidáme i něco nového – učitelský den naruby, Bláznivý den dětí nebo den bez batohů. Pomáháme také na akcích pořádaných sdružením Rodina a škola, například na karnevalu nebo radovánkách. Potkáte nás na Dni otevřených dveří nebo pasování prvňáků, spolupracujeme také se školní družinou na některých jejich akcích, někdy máme společné akce s Čtenářským klubem. Jestli máte chuť a čas, budeme rádi, když se k nám přidáte! K. Bujoková
 
Členové ŽR ve školním roce 2022/23:
6.třídy:
Julča Nesvadbová, Eli Dostálová, Tom Calabro,
Denis Konderla, Verča Kotajná
 
7.třídy:
Honza Kotlár, Teo Solovski, Kája Poláchová,
Kája Rusnoková
 
8.třídy:
Niki Tkáčová, Tom Zemánek, Natka Martinková,
Barča Tomášková
 
9.třídy:
Jirka Marosz, Adéla Šimaliaková a Natka Kremlová, Nina Gabrišová, Filip Ślusarczyk

Školní časopis

Náš školní časopis se jmenuje Kaktus a vychází jednou až dvakrát za dva měsíce. Obsahuje příspěvky žáků školy (např. křížovky, hádanky, zajímavé články atd…) nebo i příspěvky žákovské rady, články z různých akcí (např. škola v přírodě, výlety apod.), obrázky a fotky. Redakce časopisu spolupracuje s Mgr. Světlanou Orosiovou a časopisy budou k dispozici pouze na webových  stránkách školy. Starší čísla časopisu si můžete prohlédnout ve školní knihovně nebo poprosit někoho, kdo byl předplatitelem, aby vám je zapůjčil. (text: Světlana Orosiová)