Škola v přírodě pro dobrodruhy

Školu v přírodě si v letošním školním roce čtvrťáci užili na horské chatě Studeničné, která se nachází v malebné krajině Těšínských Beskyd. Chata je situována přímo na jižním svahu kopce. Pokud půjdete po trase Mosty u Jablunkova-Gírová, jistě si hned všimnete krásně upraveného místa k pobytu.

Naše heslo: Jdeme na to! stručně vyjadřuje touhu po zážitcích, která nás pět dnů poháněla vpřed. Pobyt byl cíleně orientován především na turistiku, hry v přírodě a poznávání našeho kraje. Hned první den si děti měly možnost otestovat proměnlivost počasí na horách. Prudký déšť se strhl již při prvním přechodu. Zejména děti z Ukrajiny získaly novou zkušenost, jak se v takovém počasí na horách chovat. Následné dva dny byly již plné sluníčka, takže jsme čas využili na hry v lese a také jsme si užívali dobrodružných procházek, které jsme obohatili o poznávací hry. Ve středu jsme se vydali pěšky dokonce až na Hrčavu, kde nás příjemně uvítali v místním muzeu. Děti zde obdržely drobné dárečky, které měly podobu sladkého občerstvení.

Načerpali jsme i mnoho nových informací a také jsme si užili nádherné výhledy, které Hrčava nabízí. I když trasa byla celkem dlouhá, asi 17 kilometrů, nakonec jsme vše zvládli s úsměvem. Večer nám pak zpříjemnil táborák a opečený špekáček. Radostné pro všechny bylo, že jsme mohli využít i bazén, který byl prostě úžasným zážitkem. Deštivé počasí nás však přece jen dohnalo, proto jsme byli nuceni odložit noční hru, což nás moc mrzelo.

 

Ale třeba to stihneme příští rok 🙂 Těšíme se už teď!

Mgr. Adriána Sosňáková