Na vlastní kůži

Naše deváté ročníky navštívily akci pojmenovanou Na vlastní kůži, kterou každoročně pořádá město Český Těšín. Ptáte se, co jsme mohli zažít na vlastní kůži? Bylo toho mnoho… Čekalo nás několik stanovišť, kde jsme mohli zažít různé věci. Zopakovali jsme si zásady první pomoci s Českým červeným křížem. Někteří z nás dokonce odešli se zraněním, ovšem nejednalo se o reálné zranění, ale o velmi věrohodně vytvořené zranění, které nám nalíčila paní záchranářka.

Policie ČR nás seznámila s vybavením, se kterým často pracuje. S Besipem jsme absolvovali kvíz zaměřující se na bezpečnost provozu. Každý z nás obdržel praktický dárek (reflexní pásku, tkaničky, nálepku, aj.). U stánku městské policie jsme si zkusili projít slalom s brýlemi, které ukazují vidění opilého člověka. Další brýle zase způsobily, že jsme viděli jako člověk pod vlivem drog. Strážníci nám také poreferovali o své práci. Hned vedle jsme nasedli do auta, které simulovalo dopravní nehodu, a to konkrétně přetočení přes střechu.

Zjistili jsme, jak moc je důležité, být v autě připoután bezpečnostním pásem. V autě jsme se také mohli svézt se Střední školou z Jablunkova, která má vlastní autoškolu. Někteří z nás si dokonce vyzkoušeli i řízení. Paní učitelce a panu učiteli bylo nabídnuto řízení motokáry…, neváhali ani vteřinu a už frčeli po ovále. Budoucí motorkáře zaujala prezentace motoškoly pana Mareše. Mohli jsme si prohlédnout motorky a zájemci si zkusili trenažér jízdy na motocyklu. Jsme moc rádi, že jsme se mohli této akce zúčastnit. Užili jsme si to!

9.A, 9.B, J.Mikeska a S.Orosiová