Městské kolo recitační soutěže

Městské kolo recitační soutěže v Českém Těšíně  se v letošním roce konalo v kinosále ZŠ Pod Zvonek , na ulici Slovenské. Jednalo se o soutěž sólových recitátorů, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. V příjemném prostředí se sešlo na několik desítek talentovaných žáků ze základních škol a víceletého gymnázia v Českém Těšíně . Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích.  V porotě zasedli herci Těšínského divadla Bára Vidomská, Petr Sutorý a David Kuboň. 

Letos se zúčastnili městského kola  za 1. stupeň naší školy  tito  žáci:

  1. věková kategorie:

Tadeáš Solowski 3.B

            Kristýna Karteczková 2.A

  1. věková kategorie

Radim Piják 4.A

Klaudie Saranová 5.A

Za 2. stupeň naší školy  se zúčastnili tito žáci:

  1. věková kategorie 

Sofie Krištofíková 6.A 

 Malinová Michaela 7.A

  1. věková kategorie

Langová Lea 9.B, 

Tomáš Zemánek 9.A

Do okresního kola postoupili jako přímý postup dva nejlepší recitátoři z  uvedené kategorie.. 

Za naší školu postoupil Radim Piják ze 4.A, který se umístil na 1. místě ve II. věkové kategorii.

Gratulujeme a  už nyní se těšíme na další ročník.

mgr. Adriána Sosňáková