Lyžařský kurz žáků II. stupně  – 12. 2. – 16. 2. 2024 Staré Hamry, 

chata Armaturka

Jako každým rokem byl i letos pro žáky zorganizován lyžařský kurz v pohoří Moravskoslezských Beskyd, v obci Staré Hamry. Tento rok jsme oslovili žáky 7., 8., a 9. ročníků. Ski park Gruň nabídl všem žákům těžší lyžařské podmínky – málo sněhu, který byl navíc mokrý a těžký. Užili jsme si však krásného slunečného počasí s příjemnými jarními teplotami. V areálu jsme lyžovali na sjezdovce červené obtížnosti.  Začínající lyžaři se učili lyžovat jak na mírném svahu, tak na červené sjezdovce.  

Středeční „odpočinkové“ odpoledne jsme využili k procházce na 3 km vzdálenou chatu Švarná Hanka. Tento den připadl na 14.2. tedy na svátek sv. Valentýna. Pro žáky byla připravena Valentýnská párty s rozmanitými soutěžemi. 

Většina lyžařů si ve čtvrtek odpoledne porovnala své lyžařské dovednosti v závodech ve slalomu. Závodilo se ve dvou kategoriích – dívky a chlapci. Ski park Gruň nabízí hostům také vyhřívané venkovní sudy. Takovou formu regenerace svých těl využilo i 13 našich žáků. 

Poslední večer došlo ke zhodnocení lyžařského kurzu, vyhlášení vítězů ve slalomu, vyhlášení nejčistších pokojů a proběhla závěrečná disco párty. 

Kromě lyžování se účastníci lyžáku zapojili do seznamovacích soutěží,  společenských a deskových her. Také pro ně bylo připraveno krátké a zajímavé povídání o lyžařské výzbroji, výstroji a bezpečném pohybu na horách a v přírodě.  Z ohlasu dětí jsme vyhodnotili, že se jim „lyžák“ líbil. Užili si sníh, i když ho bylo  málo, a také slunného počasí. Většina lyžařů začátečníků se naučila lyžovat, upevnily se třídní kolektivy 7. tříd, více se poznali i žáci ostatních ročníků. Celý týden strávili žáci na horách v krásném a čistém prostředí Moravskoslezských Beskyd.