Setkání pěveckých sborů v Rožňavě 

V předvánočním čase jsme za finanční podpory města Český Těšín vycestovali na východ Slovenska, do daleké Rožňavy, kde se v místním evangelickém kostele konal tradiční adventní koncert. Náš školní pěvecký sbor žákyň druhého stupně měl tu čest zúčastnit se tohoto výjimečného kulturního setkání. 

Společně s námi vystoupily sbory ze sousedního polského Těšína, krásné  Budapešti a samozřejmě i místní Rožňavy. Bylo to nejen setkání hlasů, ale i kulturní výměna, která nám otevřela nové hudební perspektivy.  

Adventní koncert byl plný vánočních melodií a poselství radosti. Naše sboristky se připravovaly mnoho týdnů pod vedením skvělého hudebníka – pana učitele Leszka Kalety. Každou píseň společně pečlivě vybrali tak, aby přinesla do sálu příjemnou atmosféru. V repertoáru našich děvčat nebyly jen tradiční vánoční melodie, ale například i skladba Lollipop vokální skupiny The Chordettes. Tuto netradiční píseň ocenili i posluchači, kteří se pohupovali do jejího rytmu.  

Vystoupení našeho sboru nebylo pouze hudebním zážitkem pro návštěvníky, ale také příležitostí k seznámení s hudebními tradicemi jiných zemí. Setkání s mladými zpěváky z Polska, Maďarska a samozřejmě ze Slovenska bylo pro nás inspirativní. 

Těšíme se na další příležitosti, při kterých budeme moci sdílet naši lásku k hudbě.