Mezinárodní soutěž Lidice pro 21. století

V únoru a březnu proběhla dvě kola mezinárodní soutěže LIDICE pro 21. století. Celkem se zapojilo 135 škol z České republiky, Polska a Slovenska. V součtu se zúčastnilo téměř 3000 dětí. Naše škola obsadila krásné 7. místo a získala možnost účasti na Slavnostním předávání
ocenění ve čtvrtek 25.5.2023 v Centru současného umění DOX v Praze. V rámci ceremoniálu četli herci – Berenika Kohoutová, Marie Málková a Vilém Udatný – vybrané vítězné povídky studentů. Polední raut doprovodila hudbou kapela Vehiba.

Odpolední program začal edukačním programem o architektuře Centra DOX a o unikátním objektu Vzducholodi Gulliver. Dispozici byly i všechny výstavy moderního umění v Centru. Základní školu Kontešinec reprezentovali žáci – Kryštof Bačík, Thomas Calabro, Ema Pokorná
a Adéla Šimaljaková.

Kromě zážitků a knižních odměn jsme přivezli volnou vstupenku do památníku Lidice pro žáky naší školy.