Den bez batohu 2022

  • Autor příspěvku
  • Příspěvek byl publikován11. 4. 2022
  • Rubriky příspěvkuNovinky

Letošní deváťačky navrhly žákovské radě a spolužákům tak trochu školu hrou – akci “Den bez batohů”. Během tří dnů akci schválilo vedení školy a po rozhlasovém hlášení a přečtení na plakátech se akce rozběhla v celé hlavní školní budově. Studenti si “na apríla” měli přinést věci v čemkoli jiném, než je školní taška. V ČR jsme zatím nezaznamenali, že by se nějaké školy zapojily do této akce (i když je to možné). Podmětem a inspirací k akci byla videa dostupná ke zhlédnutí na všech možných sociálních sítích pod názvem „anything but a backpack“. Jak už originální pojmenování napovídá, původně se s tím začínalo na amerických středních školách, ale my jsme si podmínky u nás přizpůsobili podle svých možností. 

Celý počin v žácích probudil ohromnou kreativitu a zápal. Nejen u studentů, ale i v řadách učitelů se našli příznivci, kteří si donesli netradiční zavazadla. Kdy jindy můžete do školy přinést člun, nebo se po chodbách vozit v kolečkách, ev. v dětské motorce? Nápadů byla spousta, žáci si přinesli např. popelnice, nákupní vozík, sušák na prádlo, krabici na pizzu, hrnec, pekáč, kočárek, chlebník, tašku na pejska, kotlík a mnoho dalších. Po dlouhé době, kdy se pořád okolo nás něco děje něco negativního, se všichni chtěli trochu odreagovat a na chvíli zapomenout na situaci okolo nás. Každý určitě rád zažije srandu, a to právě umožnil letošní aprílový den, kdy se možná díky této “bžundě” některá dítka na výuku těšila. Účast učitelů byla nepovinná, pedagogům to však nedalo a také byli velmi kreativní.

Kolik lidí se zapojilo? V 9.B to bylo 19 dětí (nejlepší byla přepravka na kočku), v 6.A 15 dětí, v 5.A 13 dětí (vedla krabice z Arielu), 8.B 12 žáků (se člunem, sušákem a motorkou), v 3.B 10 dětí a pak do 10 dětí ve všech ostatních třídách. Počet ve třídách se liší, proto je těžké rozhodnout o vítězi této výzvy, vyhlásíme jej spolu s velikonoční/jarní soutěží.

ŽR, R.Janotová a K.Bujoková