7. ročník soutěže ve finanční gramotnosti „ Božkova kasička“

Dne 23.3.2022 se naše škola ZŠ Kontešinec zúčastnila soutěže ve finanční gramotnosti na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně.

Letos naši školu reprezentovaly čtyři páry žáků pátých tříd –  K. Burdová, A. Konderlová, P.Lapúnik, A. Šimaliak, V. Kotajná, S. Riedlová, D. Konderla, Z Jaworská. Na každou dvojici čekaly úkoly na deseti stanovištích, které byly zaměřeny na finanční gramotnost, ale byly organizovány i hry a doprovodné soutěže. Celé soutěže se zúčastnilo asi 74 dětí ze všech okolních škol. Velkého úspěchu dosáhli žáci z naší 5.A – Andrea Konderlová a Prokop Lapúnik, kteří obsadili nádherné 1.místo. Děti z 5.B – Veronika Kotajná  a Denis Konderla obsadili 5. místo.

Za odměnu děti dostaly sošku „Moudré sovy“ a diplomy. 

Žáci byli spokojeni, že si i tak složité téma, jako je finanční gramotnost, mohli vyzkoušet a  za jejich úspěch gratulujeme.