INOVACE VE VÝUCE ODBORNÝCH EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ

V letošním školním roce jsme se stali jedním z partnerů v projektu „Inovace ve výuce odborných ekonomických předmětů“ (reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0028 ). Příjemcem tohoto projektu je Obchodní akademie, Český Těšín, Sokola Tůmy 12, příspěvková organizace.

Jedním z cílů projektu je přiblížit ekonomické procesy a disciplíny žákům osmých ročníků naší základní školy a rozvíjet jejich podnikatelské znalosti a dovednosti. Žáci, kteří se projektu účastní, mají možnost zkusit samostatné podnikání v rámci zájmového útvaru „Fiktivní firma“. Vyvrcholením jejich práce bude účast na Regionálním veletrhu fiktivních firem s mezinárodní účastí a mezinárodní soutěži Evropská podnikatelská hra. Obě tyto soutěže pořádá příjemce dotace – Obchodní akademie Český Těšín.

Během práce v zájmovém útvaru „Fiktivní firma“ budou žáci pod vedením svého učitele Mgr. Radka Sporysze zpracovávat zjednodušený podnikatelský záměr, tvořit prezentaci firmy, točit reklamu, vyrábět plakáty nebo letáčky, vše v elektronické podobě. V rámci projektu škola získá potřebné ICT a kancelářské vybavení.

Součásti projektu jsou rovněž exkurze do dvou dynamicky se rozvíjejících firem v našem regionu, konkrétně do Marlenky Frýdek-Místek vyrábějící jedinečné medové dorty a nejmodernější automobilky v Evropě Hyundai v Nošovicích.

Plánovaná částka pro naši školu hrazená z projektu je 130 000 Kč.

Více o projektu najdete na: http://www.obaka-cestesin.cz/projekty.html.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Motivační seminář
Motivační seminář pohledem žáků
Exkurze v Marlence
Veletrh Fiktivních firem
Exkurze Hyundai
Soutěž EBG